Kategorie

Newsletter

O ogrodach wertykalnych

Koncepcja ogrodu wspięła się na nowe wyżyny. Wspięła się dosłownie, gdyż na ściany naszych budynków.

Określana jest przez wiele różnych nazw – ogrody wertykalne, ogrody pionowe, żywe ściany lub zielone ściany. Nie bez powodu ta stosunkowo nowa forma ogrodnictwa coraz prężniej zakorzenia się w wielu miejscach na całym świecie. Oprócz estetyki, niektóre z zalet ogrodów wertykalnych obejmują: obniżenie temperatury w budynkach, filtrację powietrza, osłonę materiałów budowlanych, zmniejszenie hałasu. Pozytywnie wpływają na samopoczucie, pomagają odprężyć się i odpocząć. Niezaprzeczalnym argumentem za wprowadzaniem ogrodów wertykalnych zarówno do naszego otoczenia na zewnątrz jak i wewnątrz naszych budynków jest fakt, że cała instalacja zielonej ściany potrzebuję niesamowicie mało przestrzeni w stosunku do ilości zieleni jaką wprowadza.   Można zaryzykować stwierdzenie że ogrody wertykalne to ogrody przyszłości.

Dziś każdy miłośnik roślin może stworzyć własny ogród wertykalny według swojej wizji. Ogromna paleta kolorów i tekstur roślin stosowanych przy realizacji zielonych ścian pozwala na wykonanie rozmaitych efektownych kombinacji.

Masz więcej możliwości niż Ci się wydaje !!! Pozwól zadziałać swojej wyobraźni i stwórz coś niepowtarzalnego. Dzięki takim systemom jak FLORAFELT możesz w każdym momencie zmienić zdanie i przearanżować swój ogród.  Jest to niesamowicie proste!!!

A więc do dzieła ! Eksperymentuj z roślinami. Twój ogród wertykalny to Twoja wizja natury !!!

ogrody wertykalne